2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal konsulttjänster inom geoteknik
Beskrivning: Norrköpings kommun i samarbete med Nodra AB, Norrevo Fastigheter AB, Norrköping Spårvägar, Norrköpings Hamn AB, Näringslivsfastigheter i Norrköping AB, Finspångs kommun, Söderköpings kommun och Valdemarsviks kommun inbjuder Er att lämna anbud på offentlig upphandling avseende ramavtal för konsulttjänster inom geoteknik. Uppdragen innebär att utföra inventeringar, undersökningar och utredningar inom geoteknik och geohydrologi.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99501:Lot:1