786567-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster – Projekteringsledare samt byggstöd anläggning, Norrbotniabanan
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelProjekteringsledare samt byggstöd anläggning, Norrbotniabanan
BeskrivningProjekteringsledare till entreprenader kring Sävar, Norrbotniabanan.
Intern identifierareKOM-418689
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningProjekteringsledare samt byggstöd inom främst betongarbeten till entreprenader kring Sävar, Norrbotniabanan.
Intern identifierareProjekteringsledare samt byggstöd anläggning, Norrbotniabanan