786590-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Miljötjänster – Upphandling av restaurering av Galvån, maskin och arbetsledare
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av restaurering av Galvån, maskin och arbetsledare
BeskrivningLänsstyrelsen bjuder in att lämna anbud i denna upphandling av entreprenad avseende åtgärder i Galvån, Gävleborgs län. Uppdraget utförs i ett Natura 2000-område och är EU-finansierat.
Intern identifierare9169-2024
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90700000 Miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45112000 Grävning och schaktning, 45112400 Grävning, 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45222000 Väg- och vattenbyggnadsarbeten utom broar, tunnlar, schakt och gångtunnlar, 45246000 Vattenreglering och översvämningsskydd, 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad, 72224000 Konsulttjänster för projektledning, 77200000 Skogstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000