2. Förfarande
Förfarande
Titel: Omhändertagande av plast från återvinningscentraler
Beskrivning: Upphandlingen avser transport och omhändertagande av plast från återvinningscentraler (ÅVC), också kallad kommunplast enligt sorteringsinstruktion från ÅVC, inklusive destruktion av restprodukter.
Intern identifierare: UVA-2025-01470
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 19600000 Skinnrester, textil-, gummi- och plastavfall, 90512000 Avfallstransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000