786702-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Textilier och tillhörande varor – Tvätt och hyra av Sänglinne
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelTvätt och hyra av Sänglinne
BeskrivningÖrnsköldsviks kommun upphandlar cirkulationstvätt och hyra av sänglinne till vård- och omsorgsboenden. Frågor ställs endast via denna annons. Svar kommer inte att ges under perioden 20 december 2024 till och med 6 januari 2025 men frågor kan ställas. Tänk på att läsa förfrågningsunderlaget i god tid innan anbudslämnande.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 19200000 Textilier och tillhörande varor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:86315:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 39143110 Sängar och sängkläder samt särskilda hemtextilier, 98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster, 98311100 Tvätthantering