786743-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster – Incidentberedskap och -hantering
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelIncidentberedskap och -hantering
BeskrivningStockholms universitet genomför upphandling av en leverantör som kan bistå med incidentberedskap och incidenthantering avseende IT-säkerhet (cybersäkerhet).
Intern identifierareSU FV-3634-25
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72222300 IT-tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72600000 Datorstöd och rådgivningstjänster, 72611000 Tekniskt datastöd, 79710000 Säkerhetstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareIncidentberedskap och -hantering