786775-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Verktygsmaskiner för träbearbetning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av maskiner och tillhörande serviceavtal
Referensnummer: 23/185
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42642100 Verktygsmaskiner för träbearbetning
II.1.4.
Kort beskrivning
Kungliga Dramatiska Teatern, mer känd som Dramaten, har för avsikt att genomföra en upphandling avseende ramavtal för Maskinutrustning för professionell dekortillverkning.
Köparen avser teckna ramavtal för leverans, serviceavtal och support av maskinutrustning för professionell dekortillverkning. Ramavtal tecknas med samtliga leverantörer som uppfyller ställda krav.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42630000 Verktygsmaskiner för metallbearbetning, 45421000 Snickeriarbeten, 50530000 Reparation och underhåll av maskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen