2. Förfarande
Förfarande
Titel: Expertstöd - Öppningsbara broar
Beskrivning: Konsultuppdrag gällande expertstöd för Öppningsbara broar, Västra Götalands län inom VO Underhåll distrikt väst. Uppdraget innebär att resursen fungerar som expertstöd vid åtgärder, utredningar och projekteringar på Öppningsbarabroar i Väst, inom teknikområderna mekanik, hydraulik, målning, stål och betong.
Intern identifierare: KOM-417920
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Expertstöd - Öppningsbara broar