Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trygghetsbevakning.
Referensnummer: Unr 3/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79710000 Säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar Trygghetsbevakning med hjälp av väktare, främst utanför kontorstid. Till största del utgörs omfattningen av längre bevakningsuppdrag som är sprungna ur ett för respektive område och vid var tid definierat behov. Se mer info under SF.1 och övrig upphandlingsdokumentation.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79713000 Vakttjänster, 79714000 Övervakningstjänster, 79715000 Patrullering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen