2. Förfarande
Förfarande
Titel: Snittblommor och krukväxter
Beskrivning: Uppdraget omfattar köp av blommor, blomsterbuketter, snittblommor, blomsterarrangemang, blomsterdekorationer, krukor, krukväxter och kort via Malmö stads e-handelssystem, telefon och i leverantörens fysiska butik om sådan finns. Köp kan ske för t.ex. uppvaktning vid födelsedagar, pensionsavgångar och kondoleanser.
Intern identifierare: STK-2025-1335
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 03121200 Snittblommor
Ytterligare klassificering (cpv): 03121100 Levande växter, lökar, rötter, skott och sticklingar, 03451000 Växter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Snittblommor och krukväxter