786953-2023 - ResultatSverige-Ljungby: Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skadedjursbekämpning och sanering 2023
Referensnummer: 2023-0189
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90922000 Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar inspektion, skadedjursbekämpning, sanering, fällor, försäkring och tillhörande tjänster till beställarens olika områden, byggnader och fastigheter. Fastigheter kan tillkomma eller falla bort under avtalstiden. Beställaren efterfrågar en fullständig service av fällorna vilket innebär att leverantören självständigt servar/underhåller och rekommenderar åtgärder och flytt av fällor.
Inbjudan
Ljungby kommun bjuder in till att lämna anbud enligt nedan. I detta upphandlingsdokument finns alla nödvändiga uppgifter, krav och villkor för att lämna anbud.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90920000 Sanering av anläggningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen