787030-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Säkerhetsutrustning – Utrustning till insatsgrupp
Meddelande om projekttävling
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelUtrustning till insatsgrupp
BeskrivningUpphandlingen avser anskaffning av utrustning för SiS fem (5) ungdomshem, som finns geografiskt spridda runtom i landet. Syftet med upphandlingen är att säkerställa leveranser av ändamålsenlig utrustning till SiS insatsgrupp. Målet med upphandlingen är att underlätta införskaffandet av insatsutrustning, men även att tillförsäkra att SiS medarbetare ska kunna utföra sitt arbete på ett tryggt och säkert sätt. SiS uppskattar det totala avtalsvärdet för en fyra (4) årsperiod till 3 000 000 SEK. Observera att frågor som inkommer under perioden 2024-12-23 - 2025-01-01 inte kommer att besvaras. Frågor som inkommit under denna period kommer att besvaras tidigast 2025-01-02.
Typ av förfarandeÖppet
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 35113000 Säkerhetsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104456:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 35113400 Skydds- och säkerhetskläder, 35113430 Säkerhetsvästar