78710-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Köp av en konsulttjänst i form av en kvalitetssäkrare.
Referensnummer: 16FMV12423
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Försvarets materielverk, genom Marknad och Inköp (M&I), inbjuder er att inkomma med anbud enligt nedan.
Beställaren har behov av en (1) kvalitetssäkrare. Tjänsten skall utföras av en (1) konsult och får ej delas upp på flera konsulter arbetandes deltid. Konsulttjänstens omfattning uppskattas till heltid. Avtalet är giltigt från och med den tidpunkt då Avtalet undertecknats av båda parter fram till och med 31.12.2018 med optionsmöjlighet till och med som längst 31.12.2020.
Upphandlingsdokumentation finns tillgängligt enligt länk, och innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsinfordran.
Med vänlig hälsning,
Henri Laine,
Kommersiell handläggare.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 3 200 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen