Täby kommun (nedan kallad kommunen) inbjuder härmed leverantörer att lämna anbud i upphandling avseende Persontransporter för skolskjuts, för personer med funktionsnedsättning och för äldre.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 60 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 3
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
Persontransporter
Del nr: Anbudsområde 1 Skolskjuts
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60120000 Taxitjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Persontransporter för skolskjuts, se upphandlingsdokument.