787226-2025 - Resultat
Sverige – Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar – Nybyggnation Råslätt Friidrottshall
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelNybyggnation Råslätt Friidrottshall
BeskrivningJönköpings kommun avser att genomföra en nybyggnation av en Friidrottshall på Råslätts IP. Projektet omfattar en friidrottshall med tillhörande omklädningsdel, föreningslokaler och lokaler för fastighetsskötsel. Total bruttoarea: cirka 7000 m2 Storlek på utemiljö: cirka 6000 m2
Intern identifierare534800
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45212200 Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000