Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI avseende Ärendehanteringssystem ITSM
Referensnummer: KS 2022/0131
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Lunds kommun ska upphandla nytt ärendehanteringssystem (ITSM). Inför denna upphandling har Lunds kommun ett behov av att få synpunkter och återkoppling från leverantörerna på marknaden, i syfte att få fram ett väl underbyggt upphandlingsunderlag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48219300 Programvara för administration, 48311000 Programvara för dokumenthantering, 48311100 Dokumenthanteringssystem, 48510000 Programvara för kommunikation, 72268000 Tillhandahållande av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Inköp av ett nytt ärendehanteringssystem ITSM till IT-avdelningen på Lunds kommun.