Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utomlänsbiljetter Färdtjänst
Referensnummer: TN 2023-0888
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60120000 Taxitjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Färdtjänstsektionen avser upphandla bokning, tryckning och förmedling av färdtjänstbiljetter för färdtjänstresenärer som avser nyttja färdtjänst i annat län.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 64214200 Telefonväxeltjänster, 79510000 Telefonsvarartjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Färdtjänstsektionen avser upphandla bokning, tryckning och förmedling av färdtjänstbiljetter för färdtjänstresenärer boende i Stockholms län och som avser nyttja färdtjänst i annat län.