787342-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster – Omhändertagande av farligt avfall
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelOmhändertagande av farligt avfall
BeskrivningRamavtal avseende omhändertagande av farligt avfall innefattande hämtning, transport och behandling för Renova AB med dotterbolag.
Intern identifierare0406/23
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90520000 Hantering av radioaktivt, giftigt, medicinskt och farligt avfall, 90700000 Miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareOmhändertagande av farligt avfall