787376-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Konsulttjänster för vägar – Konsulttjänst och beställarstöd för beläggningsarbeten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKonsulttjänst och beställarstöd för beläggningsarbeten
BeskrivningDenna upphandling avser konsulttjänster med specialistkompetens avseende beställarstöd vid upphandling och förvaltning av ramavtal för asfaltsbeläggningar och anläggningsarbeten.
Intern identifierareSBN/2023:00479
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71311210 Konsulttjänster för vägar
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareKonsulttjänst och beställarstöd för beläggningsarbeten