787625-2023 - Resultat
Sverige – Ingenjörstjänster – Avrop Dynamiskt inköpssystem (DIS) Tekniska konsulttjänster - Utbyggnadsområde i Bensbyn – Projektering av VA-ledningar med tillhörande anläggningar
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelAvrop Dynamiskt inköpssystem (DIS) Tekniska konsulttjänster - Utbyggnadsområde i Bensbyn – Projektering av VA-ledningar med tillhörande anläggningar
BeskrivningDen här upphandlingen avser avrop av avtalsområdet: Dynamiskt inköpssystem (DIS) Tekniska konsulttjänster, teknikområde Multidisciplinära uppdrag (Generalkonsultuppdrag). Behovet avser Utbyggnadsområde i Bensbyn – Projektering av VA-ledningar med tillhörande anläggningar
Intern identifierareKLF 2023/1461
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareAvrop Dynamiskt inköpssystem (DIS) Tekniska konsulttjänster - Utbyggnadsområde i Bensbyn – Projektering av VA-ledningar med tillhörande anläggningar