787717-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Immunhistokemisk färgutrustning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelImmunhistokemisk färgutrustning
BeskrivningUpphandlingen omfattar leverans av utrustning samt högkvalitativ immunhistokemisk färgning, såsom immunhistokemi (IHC) (med och utan in situ-hybridisering (ISH)) med olika konjugat/visualiseringssystem. Upphandlingen omfattar samtliga reagenser, inklusive Ready to use-antikroppar och nödvändiga tillbehör, som krävs för färdig analys.
Intern identifierareIN-IN25-0250
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 33696000 Reagens och kontrastmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000