787803-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Ramavtal Säkerhetsbesiktning lekplatsutrustning 2024
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Säkerhetsbesiktning lekplatsutrustning 2024
BeskrivningDenna upphandling avser ramavtal för säkerhetsbesiktning av lekredskap, fallunderlag och inhägnader på förskolor och skolor. Säkerhetsbesiktningarna ska ske enligt SS-EN 1176 och 1177.
Intern identifierareSISAB 2023/455
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71630000 Teknisk besiktning och provning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRamavtal Säkerhetsbesiktning lekplatsutrustning 2024