2. Förfarande
Förfarande
Titel: Elevhanteringssystem för Musikcheck och Kulturskolan
Beskrivning: Uppdraget avser tillhandahållande av ett elevhanteringssystem för Musikcheck och Kulturskolan. Musikchecken och Kulturskolan Lund är i behov av ett administrativt systemstöd som lever upp till dagens krav på effektivitet, digitalt arbetssätt, responsivitet och flexibilitet. För att kunna utveckla kärnverksamheten och användarvänlighet i kontakten mellan Musikcheck och Kulturskolan efterfrågar Kommunen ett välfungerande, molnbaserat, digitalt verktyg som stödjer följande processer (verksamhetens stödprocesser).
Intern identifierare: KU2024/0161
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72300000 Datatjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000