78784-2023 - ResultatSverige-Västerås: Återvinning av avfall
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Återvinning av gips
Referensnummer: 2022/895-VMKF
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90514000 Återvinning av avfall
II.1.4.
Kort beskrivning
Återvinning av gips inklusive tillhandahållande och transport av containers. insamling sker på återbruk.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44613800 Avfallscontainrar, 90511300 Insamling av avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen