2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling avseende teckenspråkstolkning
Beskrivning: En medarbetare på Pensionsmyndighetens juridikavdelning har behov av teckenspråkstolkning vid utförandet av vissa arbetsuppgifter. Mot denna bakgrund upphandlar Pensionsmyndigheten ett ramavtal gällande teckenspråkstolkning för arbetsrelaterade behov, för uppdrag gällande tolkning från talat svenskt språk till svenskt teckenspråk samt tolkning från svenskt teckenspråk till talat svenskt språk.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79540000 Tolktjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95762:Lot:1