788166-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster – Upphandling av ramavtal gällande geo - och miljöteknik
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av ramavtal gällande geo - och miljöteknik
BeskrivningKOnsulttjänster inom geo-och miljteknik
Intern identifierareFSK 2023/421
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur, 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71351210 Geofysiska konsulttjänster, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningKonsulttjänster
Intern identifierareUpphandling av ramavtal gällande geo - och miljöteknik