2. Förfarande
Förfarande
Titel: Färskt bröd och konditorivaror
Beskrivning: Ramavtal med en leverantör för beställning av färskt matbröd och konditorivaror. I upphandlingen ingår bland annat matbröd och limpor, frallor, baguetter, tårtor, bakelser, småkakor etc. I upphandlingen ingår inte smörgåstårtor, bredda smörgåsar eller andra typer av cateringprodukter. I uppdraget ingår också leverans av produkterna till beställande enheter som befinner sig inom Södertälje och Salems kommuner.
Intern identifierare: TI 2025-1086
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: ja
Motivering för det påskyndade förfarandet: Se
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor
Ytterligare klassificering (cpv): 15811000 Brödprodukter, 15811100 Bröd, 15811500 Färdiga brödprodukter, 15812000 Bakverk och kakor, 15812100 Bakverk
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000