See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av ramavtal Tekniska konsulter för processutredningar, processstöd, grundvattenutredningar samt grundvattenmodellering
Beskrivning: Upphandling av ramavtal avseende tekniska konsulter för processutredningar, processstöd, grundvattenutredningar samt grundvattenmodellering.
Intern identifierare: 24/00367
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71321300 Konsulttjänster inom VA
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde 1 Processteknik Dricksvatten
Beskrivning: Upphandling av ramavtal avseende tekniska konsulter för processteknik inom dricksvatten.
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Delområde 2 Processteknik Avloppsvatten
Beskrivning: Upphandling av ramavtal avseende tekniska konsulter för processteknik inom avloppsvatten.
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Delområde 3 Grundvatten
Beskrivning: Upphandling av ramavtal avseende tekniska konsulter för grundvattenutredningar.
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Delområde 4 Grundvattenmodellering
Beskrivning: Upphandling av ramavtal avseende tekniska konsulter för grundvattenmodellering.