2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Fordon
Beskrivning: Hylte Kommun och Bostadsstiftelsen Hyltebostäder avser att upphandla ramavtal för Fordon. Upphandlingen omfattar nya personbilar och lätta transportfordon upp till 3,5 ton. Så som Kombi, sedan, SUV, lätt lastbil, skåpbil, minibuss m.m.
Intern identifierare: 2023 KS0323
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34110000 Personbilar
Ytterligare klassificering (cpv): 34100000 Motorfordon, 34144900 Elfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Hylte kommun upphandlingsmall
Beskrivning: Fordon
Huvudklassificering (cpv): 34100000 Motorfordon
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Personbilar
Beskrivning: Personbilar
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Transportfordon
Beskrivning: Transportfordon