2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lönesystem
Beskrivning: Upphandlingen avser inköp av ett lönesystem. Tjänsten ska utgöra ett kommersiellt tillgängligt, färdigutvecklat lönesystem för den kommunala sektorn som uppfyller de krav som ställs i bifogade dokument.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: HR-system
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96618:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 48000000 Programvara och informationssystem