788255-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll – Montage, demontage och flytt
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMontage, demontage och flytt
BeskrivningUpphandlingen avser montage-, demontage- och flyttjänster i laboratorielokaler, kontor samt lärande miljö. Både kemikalier, tyngre utrustning och biblioteksinredningar med känsligt material förekommer. Vissa hantverkstjänster kopplade till ovanstående tjänster ingår också i upphandlingen. KI har även för avsikt att återbruka möbler och inredning inom KI för att öka det cirkulära möbelflödet. Upphandling kan därmed innefatta hantering och administration av KIs digitala plattform/app för inventering och lagring av möbler och inredning.
Intern identifierare2-3948/2023
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
Ytterligare klassificering (cpv): 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelDeluppdrag 1
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelGenerell del
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelAdministrativa krav
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelDeluppdrag 2