2. Förfarande
Förfarande
Titel: Förmånscyklar - Söderhamns kommun, Faxeholmen, Söderhamn Nära, HUFB
Beskrivning: Upphandlingen omfattar en helhetslösning gällande förmånscyklar för medarbetare i Söderhamns kommun, Söderhamn nära, Faxeholmen och Hälsinglands utbildningförbund, samt (information, administration, leverans, returer och återtagande efter avtalsperioden). I konceptet finns möjlighet att välja mellan cykelmodeller i olika prislägen. Det finns även möjlighet att välja el-, och lådcykel i konceptet samt tillbehör. Upphandlingen är fördelad på tre olika anbudsområden, utifrån var beställarnas medarbetare är stationerade, Söderhamns kommun, Bollnäs kommun eller Hudiksvalls kommun.
Intern identifierare: 14037
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34430000 Cyklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Bollnäs
Beskrivning: Till anbudsområdet hör cirka 200 st av HUFB:s medarbetare som är stationerade i Bollnäs.
Intern identifierare: Bollnäs
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Söderhamn
Beskrivning: Till anbudsområdet hör alla Söderhamns kommuns- Faxeholmens-, och Söderhamn näras medarbetare och 200 st av HUFB:s medarbetare.
Intern identifierare: Söderhamn
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Hudiksvall
Beskrivning: Till anbudsområdet hör cirka 50 medarbetare som är stationerade i Nordanstigs kommun.
Intern identifierare: Hudiksvall