788454-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster – Delprojektledare och projektingenjör till Underjordiska ledningar till Boden Industrial Park
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDelprojektledare och projektingenjör till Underjordiska ledningar till Boden Industrial Park
BeskrivningSamhällsbyggnadsförvaltningen Projekt & Investering har behov av två resurskonsulter till projektet Underjordiska ledningar till Boden Industrial Park. Resurserna som efterfrågas är en delprojektledare och projektingenjör. Omfattningarna avser ca 75 % av en heltidstjänst för respektive resurs. Uppdraget ska utföras på plats hos beställaren, dvs placeringsorten är Boden med utgångspunkt Kungsgatan 49. Beställaren har för avsikt att teckna kontrakt med en (1) leverantör.
Intern identifierareSBN 2023-946
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur, 71315200 Byggkonsulttjänster, 71315210 Rådgivning i samband med byggnadsteknik, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71321300 Konsulttjänster inom VA, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareDelprojektledare och projektingenjör till Underjordiska ledningar till Boden Industrial Park