78854-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Kapitalförvaltning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Finansiella konsulttjänster inom kapitalförvaltning
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79910000 Kapitalförvaltning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser att tillhandahålla konsulttjänster inom området kapitalförvaltning. Offererade konsulter ska utreda, analysera och bedöma aktuell frågeställning utifrån gällande rätt.
Upphandlingens värde uppskattas till cirka 2 500 000 SEK exklusive mervärdesskatt under avtalsperioden. Uppgiften ska ses som en upplysning då Löf inte garanterar någon specifik volym. Det uppskattade värdet kan således komma att överstiga eller understiga uppskattat kontraktsvärde.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66171000 Finansiell rådgivning, 79412000 Finansiella konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Observera att upphandlingsdokumentet med bilagor inte ska begäras ut hos Löf. För att ta del av upphandlingsdokumentet till denna upphandling klickar du på "Anmäl intresse" i Mercells databas. Fyll sedan i kontaktuppgifter så skickas ett lösenord till dig. Med lösenordet kan du sedan gå in i upphandlingen och lägga anbud direkt på webben. Klicka på "Jag vill lämna anbud" för fullständig dokumentation.
Vid frågor vänligen kontakta Mercells support på telefonnummer: 031-360 60 00.
Om du befinner dig i annan annonsdatabas, vänligen följ länken:
https://www.mercell.com/permalink/70424564.aspx