78860-2018 - ResultatSverige-Umeå: Vägtransporter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flyttjänster och magasinering
Referensnummer: 17146
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett ramavtal för flyttjänster av bohag, kontor, skolor etc samt packning och magasinering för Umeå kommun, Umeå Energi AB, AB Bostaden, Region Västerbotten, Västerbottens Museum, Nordmalings kommun och Vännäs kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60100000 Vägtransporter, 63120000 Lagring och magasinering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen