788631-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Synhjälpmedel – Hjälpmedel - Vita käppar 2024
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelHjälpmedel - Vita käppar 2024
BeskrivningUpphandlingen avser hjälpmedel - vita käppar för Region Blekinge, Region Halland och Region Skåne.
Intern identifierareRB2023-0387
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 38624000 Synhjälpmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareHjälpmedel - Vita käppar 2024