2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lås och larm tjänster
Beskrivning: Upphandlingen gäller avtal för Service, support och installationer i larm och inpasseringssystemet ARX, QT Systems, Inbrottslarm Galaxy, Uppkoppling mot larmcentral med system Noctu. I tjänsten kan följande uppdrag ingå på omfattningens upptagna system: § Service och support samt installation, ändringar och utökningar. § Installation och service av elektronisk låsning. § Rådgivning t.ex. Vid uppgraderingar, integrationer och anpassningar
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79993000 Tjänster för servicesystem och drift av anläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111794:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem, 45312100 Installation av brandlarmssystem, 35121700 Larmsystem