2. Förfarande
Förfarande
Titel: Procurement of Operational service of two automated minibuses in Sweden
Beskrivning: The Swedish National Road and Transport Research Institute (VTI) is issuing an invitation to tender for operational service of two Automated minibuses during the period of 2026-2029, at a site in Linköping.
Intern identifierare: 2025/0558-8.4
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Förfarandets viktigaste kännetecken: Se upphandlingsdokument 1.5 Procurement procedure
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 73430000 Test och utvärdering
Ytterligare klassificering (cpv): 73100000 Forskning och experimentell utveckling, 73420000 Förberedande genomförbarhetsstudie och teknisk demonstration
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000