788875-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll av hissar – Drift och underhållsentreprenad hissobjekt - 1. Frescati 2. Karolinska, Solna, Huddinge och 3. Östermalm, Kista
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDrift och underhållsentreprenad hissobjekt - 1. Frescati 2. Karolinska, Solna, Huddinge och 3. Östermalm, Kista
BeskrivningUpphandlingen avser tre områden i Stockholm och resulterar i ett (1) kontrakt vilket inkluderar nedan driftområden: Drift- och underhållsentreprenad hissobjekt - Frescati Drift- och underhållsentreprenad hissobjekt - Karolinska, Solna, Huddinge Drift- och underhållsentreprenad hissobjekt - Östermalm, Kista
Intern identifierare25/58
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50740000 Reparation och underhåll av hissar
Ytterligare klassificering (cpv): 50750000 Underhåll av hissar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000