2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI Hantering multimedia
Beskrivning: Regionen har behov av ett system för att fånga och lagra olika typer av multimedia. Det innefattar bild, video och ljud.
Intern identifierare: RFI
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
Ytterligare klassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd