7889-2019 - ÄndringSverige-Huddinge: Programvaruutvecklingstjänster för datorstödd konstruktion (CAD)
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Systemstöd Digitala Ritningar
Referensnummer: HB/2018:481
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212321 Programvaruutvecklingstjänster för datorstödd konstruktion (CAD)
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till att leverera ett system och systemstöd för digitala relationshandlingar för Huge Bostäder och Huddinge Samhällsfastigheter.