788906-2025 - Resultat
Sverige – Målning och glassättning – Ramavtal Entreprenadtjänster - Måleri- och tapetarbeten
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Entreprenadtjänster - Måleri- och tapetarbeten
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal gällande måleri- och tapetarbeten. Alla uppdrag utförs som totalentreprenadåtaganden. Uppdraget beskrivs närmare i upphandlingsdokumenten. Såväl Skelleftebostäder AB som Skellefteå Industrihus (och deras respektive dotterbolag) är berättigade till avrop.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45440000 Målning och glassättning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116723:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45430000 Golvbeläggning och väggbeklädnad, 45442100 Målning, 45442110 Målning av byggnader, 45442180 Ommålning, 45432200 Väggbeklädnad och tapetsering
Optioner
Beskrivning av alternativenTidsförlängning