2. Förfarande
Förfarande
Titel: Extern remiss - Skolskjuts
Beskrivning: Detta är en extern remiss inför upphandling av skolskjuts. Eskilstuna kommun bjuder in potentiella anbudsgivare att lämna synpunkter och kommentarer på kravspecifikation, prisbilaga och delar av kontraktet, som är tänkt att användas i upphandlingen. Syftet med den externa remiss är att få fram ett bra upphandlingsdokument som skapar försättningar för en god affär inom detta område.
Intern identifierare: UE 24.200-ER
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60170000 Uthyrning av fordon för personbefordran med förare