See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Heltäckande lönehanteringstjänster
Beskrivning: Uppdraget gäller tillhandahållande och utförande av heltäckande lönehanteringstjänster för Kopparstaden AB. Med detta avses att tillhandahålla ett lönesystem samt alla de förekommande moment som vanligen ingår i lönehanteringsuppgiften. Uppdraget kommer att omfatta ca 130 löner per månad. Under sommaren tillkommer ca 80 löner. Uppdragets omfattning framgår närmare av Avtal, bilaga 1. Avtalstiden är 2025-03-01 – 2027-02-28 med option 1 + 1 + 1 + 1 år. Avtal kommer att tecknas med en leverantör.
Intern identifierare: Ä2024-6532
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79211110 Lönehantering
Ytterligare klassificering (cpv): 79631000 Personaltjänster och lönehantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000