See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Avfallsinsamling
Beskrivning: Entreprenaden avser hushållsavfall, d.v.s. avfall som kommer från hushåll samt därmed jämförligt avfall från annan verksamhet, enligt den definition som finns i miljöbalken. En närmare beskrivning av vilka avfallsslag som ingår framgår av kravspecifikationen. Omfattning · Hämtning av matavfall · Hämtning av restavfall · Hämtning av returpapper · Hämtning av förpackningar · Hämtning av grovavfall · Hämtning och behandling av latrin
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90511000 Sophämtning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97803:Lot:1