2. Förfarande
Förfarande
Titel: Renovering av stadshus tornet - totalentreprenad i samverkan
Beskrivning: Renovering av stadshusets stora torn exteriört och till viss del interiört inklusive ljussättning och nya åskledare för hela stadshuset.
Intern identifierare: FSK 2025/177
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45262690 Renovering av byggnader
Ytterligare klassificering (cpv): 45312311 Installation av åskledare, 45453000 Reparation och renovering, 45453100 Renoveringsarbeten, 71318100 Ljustekniska tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Renovering av stadshus tornet - totalentreprenad i samverkan