78975-2017 - ÄndringSverige-Vänersborg: Byggtekniska konstruktionstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Västfastigheter – FAST 2017-00053 Upphandling Byggnadskonstruktör ”Ny byggnad för psykiatrisk vård” Norra Älvsborgs Länssjukhus, NÄL.
Referensnummer: 17/7
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser teknisk konsulttjänst inom området Konstruktion för deltagande i programhandling, systemhandling samt med option för detaljprojektering av projektet beskrivet under AUA.21. Projektet är beläget inom Norra Älvsborgs Länssjukhus (NÄL) som är en del av NU-sjukvården.