78976-2017 - ÄndringSverige-Vänersborg: Tjänster på elområdet
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Västfastigheter – FAST2017-00052 Upphandling EL konsult ”Ny byggnad för psykiatrisk vård” Norra Älvsborgs Länssjukhus, NÄL.
Referensnummer: 17/6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71314100 Tjänster på elområdet
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser teknisk konsulttjänst inom området El och transport för deltagande i programhandling, systemhandling samt med option för detaljprojektering av projektet beskrivet under AUA.21. Projektet är beläget inom Norra Älvsborgs Länssjukhus (NÄL) som är en del av NU-sjukvården.