78978-2017 - ÄndringSverige-Kungälv: Programvara och informationssystem
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Diarie- och ärendehanteringssystem.
Referensnummer: 0660-16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett IT-baserat diarie- och ärendehanteringssystem med funktioner för dokumenthantering som omfattar hela den nämndadministrativa processen från inkommen handling till beslut fattas i nämnd med möteshantering till avställning med möjlighet att koppla IT-systemet till ett oberoende e-arkiv.