789818-2023 - ResultatSverige-Kalmar: Försäkringar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Företag och fastighetsförsäkring Kalmar Vatten 2024-01-01
Referensnummer: 23/12
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66510000 Försäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av företags och fastighetsförsäkring för Kalmar Vatten avseende perioden 2024-01-01--2026-12-31 +1 +1 optionsår.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66515000 Skadeförsäkringar, 66518000 Försäkringsmäkleri och försäkringsbyråtjänster, 66519000 Försäkring av tekniska anläggningar, kompletterande försäkringar, skadereglering, skadeavveckling, aktuarietjänster (försäkringsmatematiska) och bärgningsförsäkringar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen